Avtalen inkluderer 15 delkontrakter, der AART Norge er rangert som nummer én på samtlige. Rammeavtalen har en estimert verdi på 144 millioner norske kroner og løper over to år, med mulighet for forlengelse.
– Vi er stolte over å ha vunnet rammeavtalen for Helse Sør-Øst RHF, Helse Midt-Norge RHF og Helse Nord RHF. Vi jobber alltid for å skape løsninger som styrker funksjonalitet, kvalitet og brukeropplevelse, med et klart fokus på å levere varige effekter for pasienter, ansatte og samfunnet, sier Solveig Lee Folling Larsen, assosiert partner og faglig leder i AART Norge.
Susanne Joys, daglig leder og partner i AART Norge, legger til:
– AART har bred erfaring med store helseprosjekter i både Norge og resten av Norden. Denne avtalen gir oss muligheten til å videreføre vårt arbeid med å utvikle løsninger som optimaliserer flyten for både pasienter og helsepersonell. Vårt mål er alltid å levere løsninger som skaper varige forbedringer i helsevesenet.